about us

İlk kurulduğu 1971 yılından bugüne kadar AYTEK PLASTİK günün getirdiği teknolojik gelişmeleri sürekli takip eden ve aktif olarak her alanda bu teknolojik gelişmeleri kullanan, kaliteden taviz vermeyen, müşteri odaklı çalışmalarımız sonucunda bulunduğu sektörün köklü yerli ve yabancı firmalarına hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır.

Aytek Plastik 1980 li yılların ortalarında daha çok İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinden gelmekte olan çok gözlü şişirme kalıplarını Türkiye de yaparak bir ilke imza atmıştır. 90 ların başında ise üretimine disktop ve fliptop kapakları katarak şampuan ve kozmetik ambalaj sektöründe öncü firma olmuştur. 2002 yılına gelindiğinde firmamız şirketleşme çalışmalarına girmiş ve bir Aile şirketi olarak AYTEK PLASTİK KALIP VE MAKİNA SANAYİ DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ismini almıştır. 2002 yılı itibariyle gerek makine gerekse kalıp yatırımlarına daha çok önem veren firmamız sektöre hitap eden bir çok kapak üretimini gerçekleştirmiştir.


AYTEK PLASTİK Kendi bünyesinde bulunan kalıp hanesi sayesinde müşterilerimiz ihtiyaçlarını gerek şişe kalıpları gerekse özel üretim kapak kalıpları tasarım ve imalatını son teknolojileri kullanarak yapabilme becerisine sahiptir. Aynı zamanda bu; üretim sırasında oluşabilecek sorunları anında teşhis etme ve onarımını yapabilme yeteneğini de beraberinde getirmektedir.


Firmamızın ileriye dönük olarak planları arasında Hadımköy deki yeni yerine taşınmak, İSO 9001 Kalite yönetim sistemine geçiş, 200-300 ton yeni makine alımları, gıda kapağı üretimi bulunmaktadır.